google-site-verification=SVGA1538BOGlZBGu__BWGNryKaCA9M1Q0_wDLlhicWw
top of page

Doğum

Neden doğum fotoğrafçısı ile çalışmalı?

Doğum, baştan sona mutluluk ve umut veren pozitif bir durum. Ancak bu özel anların heyecanından anne-baba adayları ile bebeği bekleyen akrabaları her zaman objektif ve sakin olamıyorlar.Ya fotoğraf çekmeye uğraşıp o ilk anları doyasıya yaşayamıyorlar ya da tamamen kendilerini kaptırıp fotoğraf unutuluyor. İlk oğlum doğduğu zaman bunun farkına vardık ve ikinci oğlum doğduktan sonra bu anları tüm yenidoğanlar için fotoğraflara kazımaya karar verdim. Hayatınızdaki en önemli zamanlardan birisi çocuğunuzun doğduğu gündür. Bu önemli günün öncesi ve sonrasıyla detaylı hatırlayabilmek için emrinizdeyim.

 

Neler Yapıyorum?

Hamileliğinizin son günlerinde, doktor kontrollerinde, hastaneye gelişinizde, doğumhane ve bekleme odasında, doğum sonrası aileyle ilk tanışma ve ilk emzirme sırasında aile ve bebek fotoğraflarından oluşan albümler hazırlıyorum.

Doğum olayı başlıbaşına bir mucize ve mahremiyetler barındıran bir durum.Bu mahremiyetlerinizi de gözardı etmeden , (anne olmam çok faydalı oluyor bu durumda) doğal fotoğraflarınızı çekiyorum.

Doğum çekimleri geriye dönüşü olmayan anlar . Bu sebeple doğum yapacağınız gün hastane çekimlerinizi bizzat  ben yapıyorum. Normal doğum veya sezeryan olması bir fark yaratmıyor.

Bebeğinizin hayata "Merhaba" dediği gün , tüm sevenlerinize ulaşabilmeniz için birkaç fotoğrafını web sayfamıza koyarak "Hoşgeldin" diyorum.

Antalya'nın aylık kadın dergisi "Female" de her ay bir doğumun hikayesini fotoğraflarıyla paylaşıyorum.


Doğumlarına bir hatıra albümü hazırlamamış olsam da doğum sonrasında özel kostümlerle konsept çekimler veya doğumgünü partilerinizde bebeğinizin yaşına özel çekimler yapıyorum.

 

"Doğum Fotoğrafçısı", "Özel Gün Fotoğrafçısı", "Doğum Belgeseli" , "Doğum Fotoğrafı" "Yenidoğan Fotoğrafı", "Hoşgeldin Bebeğim", "Doğum Hikayesi", ""İlk Nefes", "Doğum Masalı" ya da adına ne demek isterseniz... Esasen yaptığım iş sizi size anlatmak, gelecek nesillere kalıcı bir hatıra bırakmaktır.

Görüşmek Dileğiyle

Sedef Hülagü

bottom of page